"yaşadığınız kentten haber veriyoruz"

Siyasilere kırgınız

0 yorum

Festival Çarşısı esnafından sitem var:
Festival Halk Pazarı Derneği Başkanı İsmail Özdemir, 'Bütün siyasi partilere kapımızı kapattık. Kırgınız, ötekilendik, dışlandık ve tecrit edildik' diye sitem etti.
Sözler yerine getirilmedi.

Büyükşehir eski Belediye Başkanı Menderes Türel döneminde eski Doğu Garajı bölgesinden Aspendos Bulvarı'na taşındıktan sonra işleri bozulan ve pek çok işletmenin kapısına kilit vuran Festival Çarşısı esnafı, aradan geçen uzun sürece rağmen yaralarını sarmaya çalışıyor.  Genel kurulla Festival Halk Pazarı Derneği Başkanlığına seçilen İsmail Özdemir, 'Geçici olarak geldiğimiz bu yerde halk pazarını muhafaza etmemiz mümkün olmadı. Türel döneminde bize birçok kere tarihler verildi, yeni inşa edilecek modern çarşı için. Ancak bu sözlerde yerine getirilmedi. Daha önceki halk pazarında balık ve kasap işi yapan esnaf arkadaşlarımıza tekstilcilik yapmaları için dayatma yapıldı. Ve bu nedenle birçok esnaf arkadaşımız iflas etti' dedi.

Kırgınız
Başkan Özdemir, Aspendos Bulvarın da geçici olarak temin edilen Festival Çarşısının ticari alan olmaması nedeniyle birçok sıkıntı yaşadıklarına değinerek,'Bulunduğumuz alanda su depoları vardı. Bu nedenle çok karmaşık labirent gibi geçici bu alanda koğuşlandık. Arazi düzenlemesinde birçok mağduriyetler yaşadık. Bunlar daha önce hesaplanmalıydı. Bu nedenle her seçim döneminde gelip bizden oy isteyen, ancak seçim bittikten sonra bizi unutan bütün siyasi partilere kapılarımız kapattık. Çünkü buradaki esnaf için hizmet ettiklerinden şüphelenmeye başladık. Buradaki mağduriyetimizi doğru algılamadıklarını, önemsemediklerini düşünüyoruz. Festival Çarşısında kalan esnafımızla hayata tutunmak için yeniden çalışmaya başlayacağız. Hiç buradan ayrılmayacak ya da burada yeni hiç proje uygulanmayacak gibi çarşımızı geliştirmeye çalışacağız. Zorluklar elbette var. Binlerce insanın çoluk çocuğunun mağdur edildiği, bir esnaf kitlesi var bu çarşıda. Birçok cadde düzenlemesi yapıldı. Biz bu düzenlemelere karşı değiliz ama bu çarşıdaki mağdur esnaf önemsenmedi. Bu nedenle kırgınız, ötekilendik, dışlandık ve tecrit edildik. Bizi yönetenler evlatları arasında ayrımcılık yaptı ve 'öteki evlat' olduk' diye konuştu. Esra ALTUNKES

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun

Facebook Yorumları
BENZER HABERLER