"yaşadığınız kentten haber veriyoruz"

TÜREL’İN PROJELERİ ANTALYA’YI UÇURUR

0 yorum

AK Partili Meclis Üyesi Murtaza Tamyürek, Antalya’nın 5 yılda hiç hizmet alamadığını hatırlatarak, “Antalya bir adım daha ileri gidecekse Türel’le gider. Türel’in kazanması lazım. Türel’in projeleriyle Antalya uçar” dedi

AK Partili Meclis Üyesi Murtaza Tamyürek, Antalya’nın 5 yılda hiç hizmet alamadığını hatırlatarak, “Antalya bir adım daha ileri gidecekse Türel’le gider. Türel’in kazanması lazım. Türel’in projeleriyle Antalya uçar” dedi.

30 Mart’tan sonra meclis üyeliği sonlanacak olan AK Parti meclis üyesi Murtaza Tamyürek, Antalya’yı yöneten belediye başkanlarının 5 yıllık icraatlarını değerlendirdi. Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna Menderes Türel’in oturması halinde Antalya’nın hizmete doyacağını anlattı. Tamyürek, “Kaç seçim yaşadım onu da hatırlamıyorum. Meclis üye listesine giremeyenler oldu. Ben 10 yıldır mecliste siyaset yaptım. Bu dönem 5. sırada listeye girmeme rağmen meclise gitmem imkansız olduğu için kendi isteğimle meclis üyeliğinden çekildim” dedi. Siyasete nokta koymak isteyenlerin zirvedeyken bu noktayı koymaları gerektiğini söyleyen Tamyürek, “Yıpranıp iyice bittikten sonra siyaseti bırakırsan hiç bir anlamı olmaz. Meclis üyeliğim 30 Mart’ta bitiyor. Biz siyasetin içindeyiz AK Partiliyiz. Biraz üzüldüm meclis üyesi olamadım diye. Hiç bir zaman küskünlük olmaz. Bu bedene Allah ömür verdikçe bu partideyiz. Bir yerlere gitmeyiz” dedi.

Türel’in kazanması lazım
Murtaza Tamyürek, Antalya’nın son 5 yıllık belediye hizmetlerini değerlendirerek, “Antalya son 5 yılda Başbakanımız Recep Tayip Erdoğan’ın dediği gibi fetret devri yaşamıştır. Her belediye başkanı elinden geldiği şekilde hizmet etmek ister. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’da bir şeyler yapmaya çalıştı, ancak yapamadı. Projeleri, vizyonları yoktu. Uçuk, kaçık vaatlerle halkı kandırdı. Antalya’nın 5 yılı heba oldu. Antalya’da elle tutulur, gözle görülür bir hizmet yapamadı” dedi. Şu anki seçim çalışmaları ve yapılan anketlerde Büyükşehir belediye başkanlığını Menderes Türel’in kazanacağını gösterdiğini hatırlatan Tamyürek, “Türel’in kazanması lazım. Antalya bir adım daha ileri gidecekse Türel’le gider. Menderes Türel’in projeleri çok güzel kazandığı takdirde projelerini gerçekleştirecek. Bu projelerle Antalya uçar” şeklinde konuştu.

Ulaşım ve kentsel dönüşüm
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’ın hiçbir proje tanıtımına şahit olmadığını anlatan Tamyürek,”Projesi yok, vatandaş ne için neye o verecek bilmiyor” dedi. Tamyürek, “AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Menderes Türel, CHP Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın ve MHP Büyükşehir Belediye başkan adayı Kemal Çelik, bu seçimler üçünün arasından geçecek fakat ipi Türel, göğüsleyecektir. Sosyal demokratlar da Türel diyor” şeklinde konuştu. Tamyürek, “Ulaşım sorunu ve kentsel dönüşüm Antalya da çok önemlidir. Eski mahallelerin yenilenmesi lazımdır. Bir depremde eski Antalya mahallelerinin hepsi yıkılır. Bir an önce emsalleri yükselterek, yeşil alan ve yolları genişleterek, mahallelerde dönüşüm projesi uygulanması lazım. Ulaşımı da rahatlatmak için çevre yollarını hayata geçirilmesi lazım. Şehir içinde alt geçitlerin yapılması lazım” dedi.

Esra ALTUNKES


Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun

Facebook Yorumları
BENZER HABERLER